facebook instagram youtube


Prawidłowy
montaż

Zapytaj o wycenę
Strefa architekta
Czym jest prawidłowy montaż?

01Montaż okien w Państwa domu


Decydując się na wymianę okien lub zlecając montaż systemów okiennych w nowo budowanym domu, możecie się Państwo spotkać z różnymi pojęciami, takimi jak: „szczelny montaż”, „ciepły montaż”, „montaż standardowy” lub „montaż tradycyjny”, czy też „montaż na piankę”.

Okazuje się, że wszystkie wymienione określenia są jedynie potoczne! Stosowanie wielu pojęć ma na celu zróżnicowanie ofert firm zajmujących się wykonywaniem robót instalacyjnych stolarki okiennej. Co więcej, podział może spowodować myślenie, że jeden rodzaj usługi ma potencjalnie większą wartość niż inny.

Jest to praktyka, z której my, jako ekspert w branży stolarki okiennej, pragniemy zrezygnować. Zależy nam, abyście mieli Państwo realną wiedzę i mogli podejmować najlepsze decyzje, które dotyczą wyboru systemów okiennych oraz rzetelnego wykonawcy.

Dlatego w firmie Ciechanowski informujemy naszych klientów, że w branży stolarki okiennej obowiązuje jeden prosty podział. Dzieli on montaż okien na:
prawidłowy
montaż okien
nieprawidłowy
montaż okien

02Czym jest prawidłowy
montaż okien?

O prawidłowym montażu okien mówimy wtedy, gdy w dniu zakończenia robót instalacyjnych i oddania dzieła zamawiającemu (inwestorowi, właścicielowi nieruchomości), możliwe jest pełne i niezakłócone korzystanie z rzeczy – w tym wypadku okien oraz okien balkonowych – zgodnie z jej właściwościami oraz przeznaczeniem. Co więcej, ważne, by korzystanie
odbywało się w sposób pełny i niezakłócony. Jednocześnie prawidłowy montaż okien powinien spełniać odpowiednie wymagania określone przez krajowe przepisy techniczno-budowlane, a także wymagania obiektowe, czyli budynku, w którym był wykonywany montaż. Wymagania dla konkretnej nieruchomości określa:

01

projektant,

02

osoba, która dokonuje adaptacji (na przykład architekt przy wyborze gotowego projektu domu),

03

inwestor.

Ciechanowski

Co to oznacza w praktyce? Dla Państwa, jako zlecających montaż okien, najważniejszy jest rezultat. Firma, z którą podejmujecie współpracę, powinna określić, czy wykonuje usługę prawidłowego montażu okien.

Jeśli tak, pozostawcie jej Państwo przestrzeń do wyboru najlepszego rozwiązania, które będzie dopasowane do wielu zmiennych.

03Profesjonalny
wykonawca

Profesjonalista, który świadczy usługę montażu okien tradycyjnych oraz dużych przeszkleń, musi mieć wiedzę na temat potencjalnych oddziaływań na okno. Co to znaczy? Różne czynniki: zewnętrzne, wewnętrzne, a także elementy
związane z konstrukcją i samym użytkowaniem okien, będą miały wpływ na wybór najlepszego sposobu montażu. Używając pojęcia „czynniki” mamy tutaj na myśli między innymi:

01

warunki atmosferyczne, czyli: deszcz, wiatr, wilgotność powietrza, temperatury, promieniowanie słoneczne

02

warunki otoczenia: poziom agresji środowiska naturalnego, bezpieczeństwo otoczenia, czy poziom hałasu

03

temperaturę i wilgotność powietrza


04

wszystkie czynniki związane z konstrukcją budynku: ruchy, rozszerzalność liniową, deformację

05

czynnik związane z użytkowaniem budynku: jego deformację pod wpływem ciężaru, czy obciążenia eksploatacyjne.

Profesjonalna firma montażowa zapozna się dokładnie z projektem architektonicznym, a następnie z warunkami panującymi na Państwa działce i w najbliższym otoczeniu, zanim zaproponuje możliwe rozwiązanie i wykona montaż.
Profesjonalna firma montażowa zapozna się dokładnie z projektem architektonicznym, a następnie z warunkami panującymi na Państwa działce i w najbliższym otoczeniu, zanim zaproponuje możliwe rozwiązanie i wykona montaż.

04Montaż okien
– ile może trwać?

Żaden profesjonalny wykonawca nie poda Państwu przy pierwszej rozmowie konkretnego terminu, ile zajmie montaż okien w Państwa domu. Może jedynie określić orientacyjny czas, bazując w tym wypadku na swoim doświadczeniu zgromadzonym podczas wcześniejszych realizacji. Co ma wpływ na tempo prac?

Ilość osób pracujących
podczas montażu

Pewnych procesów technologicznych nie można przyspieszyć, ale są momenty, gdy kilka osób więcej w ekipie monterskiej może mieć realny wpływ na płynność realizacji niektórych czynności. Tutaj pragniemy dodać, że na przykład montaż stolarki aluminiowej odbywa się przy użyciu nowoczesnych urządzeń. Wybierając firmę, która korzysta z zaawansowanych maszyn i ma wyszkolonych operatorów, możecie Państwo być spokojni o tempo prac.

Ile okien i drzwi balkonowych
trzeba zamontować i jaki będzie
ich ciężar

Im więcej okien i drzwi balkonowych, tym dłuższy czas montażu. Modne obecnie projekty domów z dużymi przeszkleniami, wymagają używania profesjonalnego sprzętu do transportu i montażu szkła. Jeśli wybierzecie Państwo profesjonalną firmę, która dysponuje własnymi urządzeniami, możecie mieć pewność, że etap montażu nie ulegnie niespodziewanemu wydłużeniu.

Jaka konstrukcja okien i drzwi
balkonowych?

Nawet profesjonalny wykonawca będzie potrzebował więcej czasu, by wykonać prawidłowy montaż ciężkich i dużych drzwi HS niż montaż okien aluminiowych w standardowym rozmiarze. Dlaczego? Jest to związane z ilością zadań związanych z przygotowaniem wszystkiego do montażu oraz samego montażu.

Jaka będzie pozycja okien
w murze konstrukcyjnym?

Ważne, czy montaż będzie wykonywany w licu muru, czy w Państwa domu należy zastosować montaż okien przed licem muru. Szczegóły rozwiązania oraz tempo prac omówcie Państwo z wykonawcą.

Ciechanowski

Znaczenie dla tempa prac
ma również:


01

wysokość wbudowania konstrukcji okiennych,

02

sposób, w jaki będą mocowane konstrukcje okienne do ościeży,

03

technologia, w jakiej zostanie wykonana termoizolacja i uszczelnienia.

Ważne są również czynniki determinujące transport i składowanie okien i drzwi balkonowych. Zlecający musi określić, ile zajmie mu transport oraz wszystkie prace związane z załadunkiem i rozładunkiem, jaki jest stand dróg dojazdowych, szerokość wjazdu na teren budowy, panujący tam porządek, czy może bezpiecznie składować komponenty na placu budowy, czy na placu mogą zatrzymać się samochody.

Kolejną ważną kwestią jest odpowiednie przygotowanie do montażu zarówno budynku, jak i całego placu budowy – tutaj dużą rolę grają kwestie bezpieczeństwa. Na plac muszą wyjechać profesjonalne urządzenia, należy również zrobić
odpowiednio dużo miejsca, by możliwe było podniesienie skrzydła okiennego i jego ustawienie w odpowiedniej pozycji. Co więcej, wszystkie czynności na placu budowy muszą zostać dostosowane również do pogody.

Jak możecie Państwo zauważyć, montaż systemów okiennych jest niezwykle ważnym, ale jednocześnie praco- i czasochłonnym etapem budowy domu. Dlatego warto powierzyć wykonanie prac profesjonalistom, którzy zaproponują Państwu najlepsze rozwiązanie, ale również pokierują pracą na placu budowy.

05Sprawdź nasze
możliwości


Jeśli szukacie Państwo sprawdzonego wykonawcy, zachęcamy do kontaktu z firmą Ciechanowski! Nasi doradcy przygotują rozwiązanie, które spełni Państwa oczekiwania pod względem funkcjonalności i estetyki.

05Sprawdź nasze
możliwości


Jeśli szukacie Państwo sprawdzonego wykonawcy, zachęcamy do kontaktu z firmą Ciechanowski! Nasi doradcy przygotują rozwiązanie, które spełni Państwa oczekiwania pod względem funkcjonalności i estetyki.

06Prawidłowy montaż okien
w firmie CiechanowskiOd początku naszej działalności przestrzegamy pracy rygorystycznych standardów. Jako ekspert w branży stolarki okiennej koncentrujemy się na dostarczaniu rozwiązań: funkcjonalnych, wytrzymałych i wraz z rozwojem tej gałęzi gospodarki również zaawansowanych technologicznie. Dlatego nawiązujemy stabilne kontakty handlowe z doświadczonymi producentami, którzy umiejętnie łączą

innowacje z doskonale opanowaną techniką i wysokiej jakości komponentami. Również ważnym filarem naszej działalności są usługi. Gwarantujemy naszym klientom kompleksową obsługę, począwszy od prac projektanta, poprzez dobór rozwiązań, aż po prawidłowy montaż okien i innych elementów stolarki otworowej.

Czy jest jedna najlepsza
technika montażu?

Klienci często pytają nas o to, czy możemy polecić jedną, najlepszą technikę montażu. Zawsze wskazujemy wtedy na prawidłowy montaż okien. Dlaczego? Nie wykonujemy innego montażu, a to czy wykorzystamy rozwiązania, które definiują ciepły montaż (inaczej montaż okien trójwarstwowy), czy montaż okien w warstwie – nie ma tak naprawdę znaczenia.
Klienci często pytają nas o to, czy możemy polecić jedną, najlepszą technikę montażu. Zawsze wskazujemy wtedy na prawidłowy montaż okien. Dlaczego? Nie wykonujemy innego montażu, a to czy wykorzystamy rozwiązania, które definiują ciepły montaż (inaczej montaż okien trójwarstwowy), czy montaż okien w warstwie – nie ma tak naprawdę znaczenia.

07Program
Prawidłowy Montaż


Więcej informacji na temat zasad prawidłowego montażu znajdziecie Państwo na stronie https://prawidlowymontaz.pl/.

Jako firma Ciechanowski dołączyliśmy do cennej inicjatywy – Programu Prawidłowy Montaż, która po pierwsze, zwiększa świadomości inwestorów w zakresie prawidłowego montażu, a po drugie poleca firmy, które świadczą usługi na najwyższym poziomie.

Należymy do rekomendowanych w Programie firm: https://prawidlowymontaz.pl/ firmy-rekomendowane - jesteśmy jedynym wykonawcą w województwie łódzkim.